کشور اوکراین بر اساس قوانین مشخصی که از سوی سازمان ملل تعیین شده پناهنده می‌پذیرد. در نظر داشته باشید که در این روش افراد باید درخواست پناهندگی خود را به طور دقیق و رسمی اعلام نمایند. شخص پناهنده باید دلایل بسیار محکم و قانع کننده‌ای برای پناهندگی داشته باشد یعنی باید ثابت شود که جان و مال او در کشور خودش در خطر است و از نظر جسمی و یا روحی در امنیت درستی قرار ندارد. آمار مهاجرانی که از کشور روسیه به کشور اوکراین سفر کرده اند به نوعی بیشتر از سایر افراد است به این ترتیب مشخص می شود که بخش زیادی از فرهنگ و زندگی در کشور اوکراین مشابه با کشور روسیه است. این کشور سعی کرده است آمار مهاجران را افزایش دهد. در سال 2015 درصد مهاجران ایرانی در کشور اوکراین کم بود اما از اوایل سال 2016 دیده می‌شود که این کشور به طور کلی یکی از مقصدهای گردشگری و مهاجرتی ایرانیان محسوب می‌شود. مهاجرت به کشور اوکراین از طریق تحصیل یکی از روش های بسیار آسان محسوب می‌شود با توجه به اینکه هزینه تحصیلی در این کشور ارزان است افراد می‌توانند این روش را یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی خود بدانند. پذیرش در دانشگاه‌های کشور اوکراین آسان است بسیاری از دانشگاه‌های این کشور از شما مدرک زبان نمی‌خواهند و برای شما کلاس‌های زبان‌آموزی برگزار می‌کنند. مهاجرت به کشور اوکراین از طریق ویزای سرمایه‌گذاری یکی از روش‌های بسیار سریع برای رسیدن به اقامت دائم است مبرهن است که فرض اول در این روش داشتن سرمایه کافی است به طوریکه به شکل کتبی از بانک مهر و امضا صورت گرفته باشد. شایان ذکر است که روش‌های سرمایه‌گذاری مختلفی پیش روی افراد قرار دارد. مهاجرت کاری به کشور اوکراین از دیگر روش‌هایی است که بین کارمند و کارفرما دیده می‌شود در این روش در ابتدا کارفرما آگهی خود را اعلام می‌کند، آگهی او در کشور اوکراین به اندازه سه ماه در صف انتظار نیرو قرار می‌گیرد در صورتی که به نتیجه نرسید سه ماه باید در اتحادیه اروپا قرار بگیرد پس از این دوره در صورتی که فرد مورد نظر پیدا نشد شرایط به صورتی پیش می‌رود تا افراد بتوانند برای جذب نیروی خارجی اقدام نمایند.

مشاوره رایگان جهت مهاجرت به اوکراین

شرایط مهاجرت به اوکراین در ۲۰۲۱

اوکراین کشوری در همسایگی روسیه است که از شرایط اقتصادی بسیار مناسبی برخوردار می ­باشد، بگونه ای که در سال های اخیر لقب پرستار اروپا را به این کشور نسبت داده اند. با توجه به شرایط بسیار مناسب موجود در کشور اوکراین افراد زیادی خواستار مهاجرت و اخذ اقامت این کشور می­ باشند. مهاجرت به اوکراین از طریق انجام کار، تحصیل، ازدواج و سرمایه گذاری امکان پذیر می ­باشد. در سال ۲۰۲۱ دولت اوکراین به مهاجرینی که با استفاده از روش های قانونی به این کشور مهاجرت نموده و به مدت ۳ سال بطور مستمر در این کشور حضور داشته و به انجام فعالیت های مختلف و در جهت نفع رساندن به این کشور بوده اند، اقامت دائم و پس از آن تابعیت این کشور را اعطا خواهد نمود.

روشهای مهاجرت به اوکراین

  • مهاجرت به  اوکراین از طریق ازدواج
  • مهاجرت  اوکراین از طریق سرمایه‌گذاری
  • مهاجرت  اوکراین از طریق کار
  • مهاجرت اوکراین از طریق تحصیل
  • اخذ اقامت اوکراین از طریق تقبل حضانت 

مهاجرت به اوکراین از طریق ازدواج

یکی از روش‌های نسبتا آسان به منظور مهاجرت به این کشور، ازدواج با تبعه اوکراینی این کشور می‌باشد. در این روش متقاضیان در ابتدا نیازمند یافتن شخصی در اوکراین به منظور ازدواج می‌باشند. پس از کسب آشنایی‌های لازم و فراهم نمودن مقدامات ازدواج، متقاضی نیازمند کسب دعوت‌نامه معتبر از سوی شخص اوکراینی می‌باشد. پس از دریافت دعوت‌نامه و مراجعه به سفارت اوکراین، ایشان ویزای اوکراین ورود به این کشور را دریافت می‌نماید.

مهاجرت به اوکراین از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به اوکراین، یکی از روش‌هایی مهاجرت می‌باشد که عموما به واسطه آن می‌توان اقامت کشور اروپایی مورد نظر را دریافت نمود. دلیل این امر نیز استقبال کشور اروپایی از سرمایه شخص متقاضی می‌باشد چرا که جذب سرمایه خارجی، کارآفرینی و رشد اقتصادی یک کشور را به همراه خواهد داشت. کشور اوکراین نیز از قاعده اعطای اقامت به سرمایه‌گذاران خارجی مستثنی نبوده و به کلیه اشخاصی که قصد سرمایه‌گذاری در این کشور را داشته باشند اقامت دائم اعطا می‌نماید.

مهاجرت به اوکراین از طریق کار و تخصص

اخذ اقامت اوکراین از طریق کار، روش دیگری به منظور مهاجرت می‌باشد. در این روش متقاضیان در ابتدای امر نیازمند دریافت ویزای کار می‌باشند تا بتوانند به شکل قانونی در اوکراین مشغول به کار شوند.

قوانین اخیر در کشور اوکراین به صراحت بیان کردند که برای دریافت حقوق قانونی در کشور اوکراین یک خارجی میتواند و باید مجوز کار اخذ کند در سال های متمادی خارجی ها می توانستند و می بایست به عنوان یک سهام دار خارجی و خصوصی در کشور مذکور برای گرفتن اقامت اقدام میکردند و از خدمات مختلف اعم از ترجمه متون انگلیسی و تدریس زبان انگلیسی بهره برداری کنند .

چه کسی میتواند مجوز کار دریافت کند ؟

برای کسب مجوز کار شما باید در یک شرکت اوکراینی به عنوان یک کارمند استخدام شوید . شما نمی‌توانید تقاضای اشتغال در یک شرکت را شخصا ارائه دهید . اکثر مدارک مورد نیاز در این زمینه توسط کار فرما ارائه خواهد شد .

مهاجرت به اوکراین از طریق تقبل حضانت

از جمله روش‌های بسیار متداول به منظور اخذ اقامت اوکراین به شکل قانونی، تقبل حضانت یک کودک و یا سالمند بی‌سرپرست در این کشور می‌باشد. دولت اوکراین شرایطی را برای اشخاصی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند در نظر گرفته است که به واسطه آن متقاضیان با پرداخت مبلغ مشخصی تحت عنوان هزینه زندگی یک شخص سالمند و یا کودک بی‌سرپرست می‌توانند به اقامت دائم اوکراین دست یابند.

مهاجرت تحصیلی‌ به اوکراین

دانشگاه های کشور اوکراین کیفیت بالایی دارند و این روال سبب شده است که تعداد دانشجویان ایرانی هر ساله به این کشور بیشتر شود. در نظر داشته باشید که یکی از شرط های ورود به دانشگاه های کشور اوکراین داشتن مدرک دیپلم است شما بدون داشتن مدرک دیپلم نمی‌توانید ورود به این دانشگاه ها داشته باشید. مورد بعدی این است که حداقل سن در نظر گرفته شده 17 سال اعلام شده است و حداکثر سن نیز 37 سال است. این محدوده سنی حتی برای دانشجویان بومی این کشور دیده می شود. یکی دیگر از شرایط ورود به دانشگاه های کشور اوکراین داشتن مدرک زبان انگلیسی است. مدرک زبان انگلیسی در این کشور بسیار مهم است اما افرادی که مدرک زبان ندارند باید دوره های مربوطه زبان در این کشور را بگذارنند در نظر داشته باشید که در این شرایط ورود به دانشگاه های این کشور به طور دقیق برای شما فراهم می شود. مورد بعدی این است که بتوانید در انتخاب رشته تحصیلی خود درست تصمیم گیری نمایید. در نظر داشته باشید که کشور اوکراین در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا شرایط برای دریافت بورسیه فراهم شده است و هزینه های تحصیل به مراتب کمتر از سایر کشورها است. یک اصل بسیار مهم برای تحصیل در کشور اوکراین وجود دارد اینکه شما می توانید در یکی از زبان های انگلیسی ، اوکراینی و روسی تحصیل کنید. تحصیل شما دسته بندی های مختلفی خواهد داشت و در نهایت شرایط کار ضمن تحصیل نیز برای شما فراهم می شود. اغلب افرادی که ویزای تحصیلی کشور اوکراین را انتخاب کرده اند دوست دارند که در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در این کشور تحصیل کنند، تحصیل در دوره های پزشکی در کشور اوکراین 5 سال به طول می‌انجامد و نیاز است که پس از این دوره در یک آزمون برای تخصص نیز شرکت نمایید. دوره های دندانپزشکی در کشور اوکراین نیز به اندازه 7 سال زمانبر است اما از نظر درآمدزایی رتبه بسیار خوبی دارد.