سرمایه گذاری در اوکراین ، مهاجرت به اوکراین از طریق سرمایه گذاری و اصول سرمایه گذاری در اوکراین در این مقاله بررسی می شود. با توجه به سوالات شما در مورد سرمایه گذاری ، در همین راستا تصمیم به بررسی سرمایه گذاری در این کشور گرفتیم. اگر شما قصد سرمایه گذاری در کشور اوکراین را دارید و نیازمند اطلاعاتی از نحوه سرمایه گذاری در اوکراین هستید، ما در این مقاله به بررسی شرایط مهاجرت به اوکراین از طریق سرمایه گذاری می پردازیم تا اطلاعات لازم در این زمینه به شما ارائه داهیم.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در اوکراین یکی از روش‌هایی می‌باشد که عموما به واسطه آن می‌توان اقامت کشور اوکراین مورد نظر را دریافت نمود. دلیل این امر نیز استقبال کشور اوکراین از سرمایه شخص متقاضی می‌باشد چرا که جذب سرمایه خارجی، کارآفرینی و رشد اقتصادی یک کشور را به همراه خواهد داشت. کشور اوکراین نیز از قاعده اعطای اقامت به سرمایه‌گذاران خارجی مستثنی نبوده و به کلیه اشخاصی که قصد سرمایه‌گذاری در این کشور را داشته باشند اقامت دائم اعطا می‌نماید.

به منظور اخذ اقامت سرمایه گذاری اوکراین از طریق سرمایه‌گذاری متقاضیان باید توجه داشته باشند که حداقل مبلغ مورد نیاز سرمایه حدود صدهزار دلار می‌باشد. در این راستا شخص متقاضی در ابتدا لازم است تا سرمایه خود را به حساب بانکی در اوکراین( به نام خود شخص) انتقال دهد و اقدام به ثبت شرکت در اوکراین نماید. را که به منظور اخذ اقامت اوکراین از طریق سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی هر نوع کسب و کاری، متقاضی در ابتدا باید ملزومات ثبت شرکت در اوکراین را به جا آورد.

مشاوره رایگان جهت سرمایه گذاری در اوکراین

اقامت دائم اوکراین از طریق سرمایه گذاری

 • شما باید گواهینامه عدم سابقه کیفری خو را ارائه دهید.
 • در مرحله بعدی نیازمند گذراندن معاینه های پزشکی قانونی می شوید که نشان دهد شما معتاد به مواد مخدر یا الکل نیستید و از هیچ بیماری عفونی رنج نمی برید.
 • سپس شما باید یک حساب بانکی خصوصی در یک بانک اوکراینی را باز کنید. قبل از انجام این کار، باید یک شناسه مالیاتی اوکراین بدست آورید که یک روند نسبتا ساده است.
 • بعد پول خود را (از مبلغ ۱۱۰۰۰۰ دلار) از حساب خصوصی خارجی خود به حساب سرمایه گذاری خود در اوکراین منتقل کنید که این حساب باید در غالب یک با مسئولیت محدود (LLC) باشد.
 • دریافت گواهی تایید از بانک اوکراین جهت تایید جریان سرمایه گذاری خارجی شما
 • ارسال درخواست برای اخذ مجوز مهاجرت و اقامت دائم به اداره مهاجرت اوکراین

مدارکی که شما باید به اداره مهاجرت تحویل دهید عبارتست از :

 • پاسپورت و اسناد رسمی به زبان اوکراینی
 • گواهی بانک در مورد تایید سرمایه گذاری شما
 • سند گواهی محل اقامت شما در خارج از کشور
 • گواهی پزشکی
 • گواهی عدم سوسابقه

 

توجه کنید که این سرمایه گذاری شامل خرید خانه نمی شود مگر زمین آن هم برای ساخت و یا راه اندازی فعالیت اقتصادی.به طور کلی شما باید این مبلغ را در فعالیت اقتصادی مصرف نمایید که بتوان به شما عنوان سرمایه گزار داد.

شما با دریافت اقامت دائم از تمامی حقوق شهروندی به جز پاسپورت و حق رای برخوردار خواهید بود و حتی می توانید از تمامی مزایای شهروندی ازجمله خرید و فروش و وام و بیمه بهره مند شوید. پس از گذشت ۵سال از اقامت می تواند تقاضای اخذ پاسپورت کشور مربوطه را نموده و آن را دریافت کند.

اقامت اوکراین از طریق سرمایه گذاری، پس از آغاز به کار و فعالیت بیزینس شخص متقاضی به ایشان تعلق می‌گیرد و به صورت دائم می‌باشد. در صورت تمایل شخص متقاضی، اقامت دائم اوکراین برای سایر اعضای خانواده ایشان نیز قابل دریافت می‌باشد.

سرمایه گذاری در اوکراین از طریق ثبت شرکت

بنابراین اگر شما قصد سرمایه گذاری در اوکراین از طریق خرید املاک و مستغلات را دارید باید حداقل به میزان ۱۰۰۰۰۰ دلار سرمایه داشته باشید و همچنین باید از طریق ثبت شرکت با مسئولیت محدود این کار را انجام دهید. انواع مختلفی از شرکت ها وجود دارد که بسته به ساختار شرکت، تعداد شرکا، دامنه کسب و کار، پیچیدگی در مدیریت و غیره نوع ان متفاوت خواهد بود. رایج ترین شکل شرکت تجاری در اوکراین شرکت با مسئولیت محدود است که بیش از ۹۰ درصد از شرکتها به این صورت هستند.

سرمایه شرکا در این نوع شرکت به سهام تقسیم می شود و هر یک از شرکا به اندازه سهم خود مسئول بدهی های شرکت خواهند بود. اشخاص حقیقی و حقوقی به راحتی و بدون در نظر گرفتن کشور و تابعیت شان می توانند موسس این نوع شرکت باشند. مدیر شرکت با مسئولیت محدود می تواند تنها مالک شرکت باشد.

طبق قانون اوکراین، اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در اوکراین ممکن است یکسال طول بکشد. بنابراین پیشنهاد می شود که شما یک مجوز اقامت موقت بیش از ۹۰ روز در یک دوره ۱۸۰ روزه را به عنوان اجازه کار مدیر یک شرکت بامسیولیت محدود را بگیرید و سپس مراحل انجام کار را از همان جا انجام دهید.

اقامت دائم در اوکراین مزایای خاصی دارد از جمله اینکه شما دیگر نیازی به اجازه کار ندارید، می توانید در اوکراین به طور دائم اقامت داشته باشید و می توانید کار کنید. برای شهروندان برخی از کشورها، داشتن اقامت دائم در اوکراین نیز می تواند فرآیند اخذ ویزا را به کشورهای عضو اتحادیه اروپا ساده تر کند.

مدارک لازم برای دریافت کد اقتصادی در اوکراین

مدارک لازم برای دریافت کد اقتصادی در اوکراین عبارتست از:

 • ترجمه شناسنامه
 • کد بازرگانی
 • اسم شرکت
 • آدرس
 • وکالتنامه

بعد از اخذ کد اقتصادی، داشتن نقشه کاری یا بیزینس پلن الزامی می باشد. پلن کاری باید بر اساس کار مورد نظر در این کشور باشد. با توجه به این که تاسیس کمپانی در این کشور از راه های دریافت گواهی اقامت می باشد، یکی از روش های کسب تابعیت این کشور نیز محسوب می شود. متقاضیان محترم می توانند با تاسیس شرکت و سرمایه گذاری اقامت و تابعیت این کشور را بدست آورند.